Čteš ráda FFky ? Zrovna jednu s G* píšem :) Tady je první díl :)

Co na nás dnes čeká?

15. května 2011 v 19:22 | Domča ♥
Na nejlepší pětku finalistů čeká tentokrát nelehký úkol. Budou se muset vypořádat s písněmi dvou legend českého a slovenského pop-rocku - kapelami Lucie a Elán. A protože všechny písně, které nám finalisté zazpívají, jsou až na jednu výjimku notoricky známé hity, takže bude nabízet srovnání nejen s originály, ale i s podáními mnohých účastníků minulých SuperStar či v případě Elánu i s finalisty soutěže Elán je Elán. Jak písně v neděli uslyšíme a jak podle mě naší pětici finalistů sednou, to si přečtěte níže.


Lukáš Adamec
(Lucie - Oheň) - Rocková vypalovačka, která vznikla krátce pro Sametové revoluci, je pro Lukáše jako dělaná. Podobně jako v Kravitzovi z prvního finále nebo Metallice z rockového kola může zúročit své zkušenosti z koncertování s kapelou Siempre a rázem bude králem pódia. Jenom nevím, jak je na tom Lukáš s češtinou, ale v této písni těch "ř" naštěstí zase tolik není (konkrétně jen dvě).
(Elán - Zloděj slunečnic) - Tahle píseň by se mi možná trochu lépe hodila k Michalu Šepsovi, protože v ní je více než patrný vliv reggae. Lukáš už ale dokázal, že je univerzální zpěvák, kterému nedělá problém zvládnout jakýkoliv žánr a přitom zůstat svůj. Má to jen jedno riziko - tato píseň není tak všeobecně známá a prvoplánová, proto by se mohla mezi ostatními hitovkami ztratit.Gabriela Gunčíková
(Lucie - Amerika) - Megahit z poněkud nedoceněného stejnojmenného filmu z roku 1994 s Martinem Dejdarem v hlavní roli se zdá být na Gábinu poněkud nízko. Ale pozor, ono se to dá zazpívat zdrsněleji, jak nám to předvedl například David Spilka ve filmovém kole třetí české SuperStar nebo Jiří Zonyga v semifinálovém soustřední X-Factoru, proto si myslím, že ani pro Gábinu to nebude problém. U těch nejvyšších tónů, které v originále zpívají sboristi, nepochybuji o tom, že je Gábina svým chraplákem pěkně okoření.
(Elán - Čaba neblázni) - Trefa do černého. Jakmile jsem se dozvěděl, že bude kolo Lucie a Elánu, tak mě napadlo, že Gábina prostě musí zpívat Čabu. To jí sedne jak ona pověstná na hrnec a má tím pádem náběh na další touchdown. Jedinou nevýhodou by mohlo být, že se jistě bude nabízet srovnání s Peterem Cmoríkem, který Čabu v elánovském kole druhé slovenské SuperStar vystřihl úžasně. Gábina už však ve Final Countdown dokázala, že srovnání s vítězi minulých SuperStar se nemusí vůbec obávat.Martin Harich
(Lucie - Šrouby do hlavy) - Tohle trochu zavání průšvihem. V Martinově podání si tuto notoricky známou píseň nedokážu vůbec představit. Jednak čeština je tady o dost složitější než u Ohně a Martin poněkud fláká výslovnost i ve slovenštině, což jsme mohli vidět ve druhém finálovém kole. Navíc v té písní jsou některé pasáže, ve kterých se obávám, že Martinův hlas bude znít dost nepříjemně. Rád se ale nechám překvapit o opaku.
(Elán - Sestrička z Kramárov) - Tato svižná věc je naopak Martinovi skoro šitá na míru. Do této písně je potřeba dát dostatečné množství energie, což je věc, která je Martinovi více než vlastní. Měl by si však dát pozor na frázování ve slokách, které je setsakra těžké.

Michal Šeps
(Lucie - Sen) - Nevím nevím. Tato píseň je původně duet s Lenkou Dusilovou, proto se obávám, že bez ženského vokálu bude tato balada poloviční. Jedině snad, že by si Michal pozval na pódium Alžbětu, aby mu Lenku nahradila (čímž by ji částečně vrátil do soutěže). Jinak tato píseň nevyžaduje nijak extrémní rozsah, takže jediným problémem by mohl být výraz, Michal však už minule v Obchodníkovi s deštěm dokázal, že výraz v češtině mu problém nedělá, takže by si měl poradit i tentokrát.
(Elán - Kaskadér) - Tohle je naopak velmi svižná věc, jak dělaná pro Michalovo druhé šoumenské já. Jediný výraznější problém vidím v tom, že refrén stojí na vícehlasech, protop jsem zvědavý, jak si s tím Michal poradí. Nepochybuji ale o tom, že Michalovo podání bude jako vždy velmi osobité.

Petr Ševčík
(Lucie - Chci zas v tobě spát) - Petrovi fanoušci mohou být tentokrát v klidu, tato píseň je pro Petra jak dělaná a po dlouhé době může opět předvést své výšky. Nejspíš se bude nabízet srovnání s Davidem Spilkou, který tutéž píseň vystřihl v superfinále třetí české SuperStar výborně, nikde však není psáno, že by Petr nemohl být ještě lepší.
(Elán - Neviem byť sám) - Při této písni se mi okamžitě vybaví předloňský semifinalista Ján Ločaj a jeho falzetový úlet v první polovině sloky, který předvedl v divadle. Petr má však výše položený hlas, takže na falzet v jeho případě nedojde. Další píseň, která Petrovi sedí jako ulitá a může na ní zazářit.
Nova původně plánovala, že by nedělní finále kvůli hokeji odsunula na pondělí, protože jsme ale včera prohráli se Švédskem, tak bude finále tradičně v neděli a v pondělí pak vyřazování. Proto si na to, jak se finalisté s písněmi těchto dvou slavných kapel vypořádají a kdo nás následně opustí, nemusíme čekat tak dlouho.

ČESKO SLOVENSKÁ SUPERSTAR 2011 ZAČÍNA VE 20:00 NEZAPOMĚNTE SE DÍVAT PA VAŠE ADMINKA
Domča ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama